صفحه اصلی

دوره های آموزشی

زبان آموزان

اساتید

خدمات آنلاین

فروشگاه کتاب

اعطای نمایندگی

درباره اسپیکان

تماس با ما

همه چیز درباره ی امتحان DELE
ورود ثبت

ورود

آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان
همه چیز درباره ی امتحان DELE | آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان

DELE مخفف عبارت Diplomas de Español como Lengua Extranjera می باشد که بعنوان مدرک دیپلم زبان اسپانیایی شناخته می شود و دریافت آن جهت ورود به دانشگاههای اسپانیا الزامی است. همچنین افرادی که قصد فعالیت در زمینه های ورزشی و فرهنگی در کشورهای اسپانیایی زبان را دارند نیز می بایست جهت نشان دادن تسلط خود به زبان اسپانیایی مدرک DELE را ارائه نمایند. البته آزمون دیگری برای زبان اسپانیایی نیز وجود دارد که به نام SIELE شناخته می شود که بر دو مهارت گفتاری و شنیداری تمرکز داشته و تنها در برخی از از کشورها قابل قبول است اما مدرک زبان DELE مقبولیت بیشتری داشته و بعنوان یک مدرک رسمی بین المللی پذیرفته می باشد. آزمون DELE نیز همانند سایر آزمونهای بین المللی بر پایه چهار مهارت اصلی زبان یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه ارزیابی می شود و اعتباری دائمی دارد. آزمون DELE توسط دانشگاه SALAMANCA طراحی و توسعه داده شده است و توسط موسسه Cervantes برگزار می گردد. موسسه Cervantes یک موسسه بین المللی غیر انتفاعی است که نام خود را از نام نویسنده شهیر اسپانیایی به نام Migual de Cervantes گرفته است که از معروفترین اثر این نویسنده می توان رمان دن کیشوت (Don Quixote) را نام برد. موسسه Cervantes در سال 1991 به منظور گسترش فرهنگ و آموزش زبان اسپانیایی و با کمک دولت اسپانیا تاسیس گردید و امروزه به نمایندگی از وزارت فرهنگ و آموزش عالی کشور اسپانیا آزمون DELE زبان اسپانیایی را برگزار می نماید. علاوه بر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، شرکتهایی که نیاز به استخدام افراد با داشتن مهارت کافی در زبان اسپانیایی را داشته باشند از فرد متقاضی مدرک زبان DELE را طلب خواهند کرد و بنابراین داشتن این مدرک در رزومه یا CV افراد برای یافتن شعل در کشورهای اسپانیایی زبان امتیاز مثبت محسوب می گردد.

سطح بندی مدرک DELE

دیپلم زبان اسپانیایی DELE در 6 سطح (A1, A2, B1, B2, C1, C2) طبقه بندی می شود

همه چیز درباره ی امتحان DELE | آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان

سطح A1 (Breakthrough)

این سطح از مدرک DELE بعنوان سطح مقدماتی در زبان اسپانیایی شناخته می شود و افرادی که مدرک این سطح از آزمون DELE را دریافت می نمایند قادر به انجام مکالمات ساده روزمره جهت بر طرف نمودن نیازهای شخصی خود خواهند بود.

سطح A2 (Waystage)

این سطح از مدرک DELE بعنوان سطح بالاتر از مقدماتی در زبان اسپانیایی شناخته می شود و افرادی که مدرک این سطح از آزمون DELE را دریافت می نمایند توانایی انجام مکالمات طولانی تر در محیطهای اجتماعی و خانوادگی را کسب خواهند کرد.

سطح B1 (Threshold)

این سطح از مدرک DELE بعنوان سطح پایین تر از متوسطه در زبان اسپانیایی شناخته می شود و حداقل سطح استاندارد برای محیط های دانشگاهی و کاری محسوب می گردد که به دانشجویان یا افرادیکه به دنبال یافتن کار در محیط های اسپانیایی زبان هستند امکان تحصیل یا یافتن کار را می دهد و افرادی که مدرک این سطح از آزمون DELE را دریافت می نمایند توانایی توصیف موقعیت ها، رویدادها، موضوعات و علایق شخصی خود به زبان اسپانیایی خواهند بود.

سطح B2 (Vantage)

این سطح از مدرک DELE بعنوان سطح متوسطه در زبان اسپانیایی شناخته می شود و سطح مورد قبول برای اکثر دانشگاهها در رشته هایی است که به زبان اسپانیایی برگزار می گردد. افرادی که مدرک این سطح از آزمون DELE را دریافت می نمایند توانایی برقراری ارتباط روان، واضح و مفصل به زبان اسپانیایی را خواهند داشت و قادر به درک موضوعات پیچیده با متون فنی و انتزاعی خواهند بود.

سطح C1 (Effective Operational Proficiency)

این سطح از مدرک DELE بعنوان سطح بالای متوسطه در زبان اسپانیایی شناخته می شود و افرادی که مدرک این سطح از آزمون DELE را دریافت می نمایند توانایی استفاده صحیح و دقیق از واژگان و اصطلاحات در مکالمات را در موقعیت های اجتماعی و علمی بطور موثر و انعطاف پذیر خواهند داشت.

سطح C2 (Mastery)

این سطح از مدرک DELE بعنوان سطح پیشرفته در زبان اسپانیایی شناخته می شود و افرادی که مدرک این سطح از آزمون DELE را دریافت می نمایند قادر به برقراری ارتباط همانند یک اسپانیایی زبان خواهند بود.

همه چیز درباره ی امتحان DELE | آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان

ثبت نام آزمون DELE

برای ثبت نام در آزمون DELE ابتدا می بایست در وبسایت موسسه Cervantes نام کاربری ایجاد نمود. در آزمون DELE محدودیت سنی وجود ندارد بیشتر شرکت کنندگان در این آزمون افراد بالای 16 سال می باشند. پس از تکمیل مشخصات و اطلاعات اولیه فردی، ایمیلی برای داوطلبان آزمون ارسال خواهد شد که با کلیک کردن بر روی آن مراحل ثبت نام فعال شده و داوطلب به صفحه ثبت نام آزمون هدایت می شود. سپس متقاضی با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود می توانند در تاریخی که برای آنها مناسب است و سطح آزمونی که تمایل به شرکت در آن را دارند و نیز با توجه به مکان زندگی خود، در یکی از مراکز رسمی برگزاری آزمون ثبت نام نمایند.

در کشور ایران آزمون DELE توسط کانون زبان ایران در شهر تهران برگزار می گردد.

هزینه آزمون DELE

هزینه شرکت در آزمون DELE بسته به سطح آزمون متفاوت خواهد که در جدول زیر هزینه شرکت در آزمون را مشاهده می نمایید.

Price (EURO)

DELE Exam Level

124 EURO

A2

160 EURO

B1

188 EURO

B2

197 EURO

C1

تاریخ های برگزاری آزمون DELE

در جدول زیر تاریخ برگزاری آزمون DELE در سال 2018 در مراکز آزمون کشور اسپانیا را مشاهده می نمایید.

End of Enrolment

Exam Dates

Levels

DELE 2018

November 13th, 2017

till May 23rd, 2018

July 13

Adults: A2, B1, B2, C1

July 2018

November 13th, 2017
till August 1st, 2018

September 14th

Adults: A2

September 2018

November 13th, 2017
till August 22nd, 2018

October 5th

Adults: A2, B1, B2

October 2018

November 13th, 2017
till October 3rd, 2018

November 10th

Adults: A2, B1, B2, C1, C2

November 2018

مشاهده نمونه ای از مدرک DELE

همه چیز درباره ی امتحان DELE | آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان

به منظور دریافت اطلاعات جامع تر در خصوص آزمون DELE می توانید به سایت رسمی Instituto Cervantes مراجعه نمایید

همه چیز درباره ی امتحان DELE | آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان

examenes.cervantes.es

همچنین شما می توانید به منظور آشنایی بیشتر با این آزمون، نمونه سوالات امتحان DELE در سطح مقدماتی را از لینک زیر دانلود نمایید.

دانلود نمونه سوالات DELE

دوره های آموزش زبان اسپانیایی در آموزشگاه زبان اسپیکان با کتابهای Prisma برگزار می گردد که زبان آموزان پس از رسیدن به سطح مناسبی از زبان اسپانیایی وارد دوره های آمادگی آزمون DELE جهت شرکت در آزمون و اخذ مدرک رسمی خواهند شد. چنانچه شما نیز برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشور اسپانیا نیاز به یادگیری زبان اسپانیایی دارید، دوره های آموزش زبان اسپانیایی موسسه زبان اسپیکان می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

جهت هر گونه مشاوره در خصوص دوره های زبان اسپانیایی و دوره های آمادگی آزمون DELE می توانید با کارشناسان آموزشگاه زبان اسپیکان تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
در حال حاضر هیچ پیامی جهت نمایش وجود ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره آموزشگاه زبان اسپیکان

آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان در سال 1390 با اخذ مجوز فعالیت از وزارت آموزش و پرورش کشور فعالیت خود را در شهر تهران با تشکیل دپارتمانی از متخصصین عرصه مدیریت و آموزش زبان های خارجی و با هدف ارتقاء سطح آموزشی جامعه و با تاکید بر سیاست کیفی سازی آغاز نموده است.

ارتباط با آموزشگاه زبان اسپیکان

شعبه مرکزی (یوسف آباد):
تهران، یوسف آباد، ضلع شمال شرقی میدان سلماس، کوچه دهم، پلاک 91
تلفن: 02188017039 | 02188636409 | 02188637534

شعبه غرب (صادقیه):
تهران، فلکه اول صادقیه، نرسیده به چهارراه خسرو، پلاک 599
تلفن: 02144287200 | 02144264464

شعبه شرق (تهرانپارس):
تهران، فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ، بین خیابان کیخسروی و رشید،پلاک 54
تلفن: 02177742004 | 02177743257